Blåljuskoder – påminnelse

När man larmar polis, ambulans eller brandkår till 112, ska man uppge att vi har blåljuskoder. På så sätt kommer blåljuspersonal in i fastigheterna och kan hjälpa till utan att man behöver gå ner och öppna.

Kallelse årsstämma 25 april 2019

Kallelse till årsstämma kommer att anslås i portarna i god tid, men boka redan nu den 25 april i era kalendrar. Som vanligt handlar årsstämman om året som varit, om bokslutet och om styrelsens sammansättning.

Tack till alla som kom på medlemsmötet 19 mars 2019

Fler än 120 medlemmar kom på mötet då vi berättade om styrelsens arbete och om aktuella ärenden, som tex stamrenoveringsprojektet. Jätteroligt att så många kom!

Renoveringsregler

Brf Kungsklippan har uppdaterat sina renoveringsregler. Läs dem på hemsidan innan du planerar din renovering/ombyggnad, så att det blir rätt avseende hållfasthet och konstruktion. Tack på förhand!

Print Friendly, PDF & Email